Wycieczka językowa

W dniach 14-18 lutego 2017 najstarsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce językowej do Lądka Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej. Był to wyjazd organizowany w naszej szkole po raz pierwszy. Uczniowie przez pięć dni brali udział w warsztatach, wykładach i zabawach językowych prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata: Peru, Ugandy, Filipin, Gruzji, Indonezji Nepalu oraz wielu innych krajów.

Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim, a nasi uczniowie nie tylko rozwijali swoje umiejętności językowe, ale także integrowali się z uczniami z innych szkół, wykazywali się niezwykłą kreatywnością podczas wykonywania wyznaczonych zadań indywidualnych i grupowych.

Uczniowie poznawali również kulturę, zwyczaje, a także język wolontariuszy. Nie zabrakło spacerów po malowniczych terenach Lądka Zdroju. Uczestnicy wzięli również udział w wycieczce do Parku Techniki w Średniowiecznej Osadzie Górniczej w Złotym Stoku.

Wszyscy świetnie się bawili pod czujnym okiem pani Ewy Cich-Kordulewskiej. Ostatniego dnia wieczorem odbyło się pożegnanie z wolontariuszami i podsumowanie naszego pobytu. To był wzruszający moment, więc nie obyło się bez łez.

Każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa w zajęciach, natomiast nasza szkoła otrzymała podziękowanie za organizację wyjazdu.

Mamy nadzieję, że uda się zorganizować taki wyjazd jeszcze nie jeden raz!