Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

 

Po uroczystej Mszy Św. uczniowie  autokarem dojechali do szkoły gdzie nastąpiła Inauguracja roku  2017/18. Po odśpiewaniu  hymnu i powitaniu uczniów ,nauczycieli , pracowników szkoły oraz rodziców został przedstawiony plan pracy szkoły na nowy rok.

Dyrektor w swoim wystąpieniu nawiązał do rocznicy wybuchu wojny oraz do powstania „Solidarności”  Uroczystośc zakończyły życzenia na nowy rok szkolny.

Początek roku szkolnego przypominał wszystkie poprzednie, jednak spotkaliśmy się w zupełnie innej rzeczywistości. Po wejściu w życie nowego prawa oświatowego nie jesteśmy już Zespołem Szkół . Nasza placówka to Szkoła Podstawowa w Łukawicy w której są dwa oddziały gimnazjalne i oddziały przedszkolne. Cała społeczność szkoły to 143 uczniów , 19 nauczycieli  na 16 etatach i 6 pracowników obsługi.