Category Archives: Sport

W dniu 23.01.2016 r. w Lubaczowie odbyły się Gimnazjalne Powiatowe Mistrzostwa w Tenisie Stołowym.
Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy drugiej Magda Stopyra i z trzeciej Monika Szałańska i Anna Stopyra. Po rozegraniu grup i finałów z kompletem zwycięstw uplasowały się na pierwszym miejscu. Był to kolejny sukces naszych tenisistek.

Gratulacje dla dziewczyn i powodzenia w dalszych zawodach.

Biwak

W dniach 5-7 czerwca klasa III gimnazjum wraz z opiekunami wyjechała na biwak do Suśca.

Postawili na sport i na wycieczkę wyruszyli rowerami. Po dojechaniu na miejsce i krótkim odpoczynku wszyscy razem udali się pieszo na Hutę Szumy. Po powrocie pani Ewa Cich-Kordulewska i pan Mateusz Watrak zorganizowali dla wszystkich grę terenową. Była to świetna zabawa i mile spędzony czas. Wieczorem chłopcy rozpalili ognisko. W piątek pojechaliśmy do Majdanu Sopockiego, gdzie spędziliśmy miłe popołudnie. Klasa III gimnazjum biwak ten uważa za udany.

Zawody o mistrzostwo powiatu w tenisie stołowym

W dniu 8 marca w Wielkich Oczach odbyły się zawody o mistrzostwo powiatu w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowało dwie uczennice Magda Stopyra i Paulina Szuper. Po zaciętej walce w grupie finałowej, składającej się z trzech drużyn, został wyłoniony zwycięzca. Obroniony został tytuł Mistrza Powiatu przez naszą szkołę.

Gratulacje dla dziewczyn i powodzenia na zawodach w rejonowych.

Rozpoczynamy nowy semestr

XXX NAROLSKIE BIEGI ULICZNE

Wśród biegaczy, ulicami Narola 3 maja, znaleźli się również nasi uczniowie , którzy podkreślili  swoją obecność zajmując wysokie miejsca w różnych kategoriach wiekowych :

 • Radosław Kilarski,  klasa VI – I miejsce
 • Bartłomiej Gałka, klasa III – II miejsce
 • Szymon Swatek, klasa II – IV miejsce
 • Mateusz Radzimirski, klasa II – V miejsce
 • Łukasz Radzimirski, klasa IV – VI miejsce
 • Wiktor Wolanin, klasa III – X miejsce
 • Krystian Czerwonka, klasa VI
 • Amelia Szałańska, klasa I – jedyna reprezentantka z klasy pierwszej naszej szkoły
 • Jakub Wilczyński, klasa II – VI miejsce
 • Paweł Belmas, klasa II – V miejsce
 • Tomasz Lentowicz, klasa V
 • Michał Wolanin, klasa V
 • Roksana Czerwonka, klasa V
 • Monika Szałańska, klasa VI

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W LATACH 2008 / 2013

1. Szkoła Podstawowa w Łukawicy zajęła IV miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w tenisie stołowym dziewcząt , 08.03.2008 r.
2. Wioletta Czerwonka zajęła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych  biegach przełajowych, 10.10.2008r.
3. Wioletta Czerwonka najlepszą strzelczynią w VIII turnieju piłki nożnej dziewcząt , Jarosław , turniej na szczeblu rejonowym , maj 2008 rok.
4. Joanna Brogowska najlepszą  strzelczynią w VIII Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt, Jarosław , turniej na szczeblu rejonowym , maj 2008 r.
5. „Małe agentki” Łukawica zajęły I miejsce w VIII Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt , Jarosław , turniej na szczeblu rejonowym , maj 2008 rok.
6. Adrian Kicka zajął III miejsce w IX Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego , Oleszyce , 19.04.2008 r.
7. Andrzej Lasota zajął  II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych mistrzostwach SZS w LA w biegu na 1000 m, Cieszanów 20.09.2008 r.
8. Wioletta Czerwonka zajęła  I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych w roku szkolnym 2008/2009
9. Andrzej Lasota zajął  V miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych w roku szkolnym 2008/2009
10. Szkoła Podstawowa w Łukawicy zajęła VII miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie  stołowym chłopców , Rokietnica 23.03.2009 r.
11. Szkoła Podstawowa w Łukawicy zajęła VI miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt w roku szkolnym 2008/2009.
Szkoła Podstawowa w Łukawicy zajęła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w tenisie stołowym chłopców w roku szkolnym 2008/2009.12. Szkoła  Podstawowa  w Łukawicy zajęła VII miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w tenisie stołowym chłopców, Rokietnica 23.03. 2009 r.
13. Szkoła Podstawowa w Łukawicy zajęła VI miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt w roku szkolnym 2008/2009.
14. „ Małe Agentki” Zespołu Szkół  w Łukawicy zajęły I miejsce w IX Rejonowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt „ Z podwórka na stadion”, Wiązownica, 19.05.2009 r.
15. Adrian Kicka zajął II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych w roku szkolnym 2009/2010.
16. Adrian Kicka zajął  III miejsce w powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w biegu na 1000 m w indywidualnych mistrzostwach w latach 2009/2010.
17. Szkoła Podstawowa w Łukawicy zajęła IV miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt w roku szkolnym 2009/2010.
18. Szkoła Podstawowa w Łukawicy zajęła I miejsce w kategorii chłopców w rozgrywkach powiatowych XV edycji Turnieju Piłki Nożnej .
19. Adrian Kicka zajął  II miejsce w XIII Powiatowym Biegu Ulicznym im. Marszałka Józefa Piłsudzkiego w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych, Horyniec- Zdrój 12.05.2010 r.
20. Gimnazjum w Łukawicy zajęło III miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie w tenisie stołowym dziewcząt w roku szkolnym 2010/2011.
21. Szkoła Podstawowa w Łukawicy zajęła IV miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt w roku szkolnym 2010/2011.
22. Radosław Kilarski zajął III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych w roku szkolnym 2010/2011.
23. Radosław Kilarski zajął  II miejsce w kategorii chłopców klas III – IV w XIV Powiatowym Biegu Ulicznym im. M. J. Piłsudskiego , 12.05.2011 r.
Krystian Czerwonka zajął VI  miejsce w kategorii chłopców klas III – IV w XIV Powiatowym Biegu Ulicznym im. M.J. Piłsudskiego , 12.05.2011 r.24. Aneta Adamek zajęła IV miejsce  w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych w XIV Powiatowym Biegu Ulicznym im. M.J. Piłsudskiego, 12.05.2011 r.
25. Drużyna Zespołu Szkół w Łukawicy zajęła II miejsce w Eliminacjach Wojewódzkich piłki nożnej kategorii dziewcząt w II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska.
26. Anna Belmas zajęła II miejsce w XIII Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego , Oleszyce 26.05.2012 r.
27. Andrzej Lasota zajął  II miejsce w XIII Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego, Oleszyce , 26.05.2012 r.
28. Szkoła Podstawowa w Łukawicy zajęła V miejsce w rejonowych igrzyskach młodzieży szkolnej w tenisie stołowym dziewczyn,  Bircza 09.04.2013

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

23 marca w Wielkich Oczach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny: dziewczyn i chłopców. W składzie dziewczynek zagrały: Magda Stopyra, Monika Szałańska, Anna Stopyra,natomiast chłopców: Krystian Czerwonka, Radosław Kilarski, Sebastian Chmielowiec.

Dziewczynki przeszły zmagania w grupie jak burza, wygrywając wszystkie 4 mecze i w finale trafiając na zespół z Krowicy Samej. Po krótkiej walce nasz zespół gładko wygrał 3:0 i został finalistą powiatu. Tym samym awansowaliśmy do udziału w zawodach rejonowych w Rokietnicy.

Chłopcy po zmaganiach grupowych, walczyli o miejsca 4-6 i ostatecznie zajęli 5 lokatę na 11 drużyn.

Gratulacje dla naszych zawodników za sportową walkę

III KONFRONTACJE AMATORSKICH ZESPOŁÓW TANECZNYCH W HORYŃCU ZDRÓJ

27 maja tancerki z naszej szkoły wraz z panią Angeliką Adamek i panem Mateuszem Watrakiem wybrały się na konkurs do Horyńca Zdroju. Dzień wcześniej w tym samym budynku odbyły się warsztaty taneczne, które poprowadził pan Tomasz Poźniak. Na warsztatach nasze tancerki nie tylko nauczyły się nowego układu, ale dowiedziały się czegoś więcej o tańcu , poznały prawdziwą definicje słowa taniec. Następnego dnia nasze uczennice oraz około 10 innych grup zaprezentowały taniec , którego nauczył ich pan Tomek. Następnie każda grupa taneczne zatańczyła swoje dzieło. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się grupy solowe. Nie było łatwo, ale Red Stars czyli naszej grupie udało się pokonać innych i zajęły 1 miejsce . Pani Angelika i pan Mateusz były bardzo dumni. Jeszcze raz gratulujemy naszym gwiazdom i życzymy powodzenia w dalszych występach.

Eliminacje do XIII Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego

W dniu 26 maja w Zespole Szkół w Oleszycach odbyły się eliminacje do XIII Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego. Z naszej szkoły uczestniczyło 7 zawodników, z których dwoje awansowało do finału w Łańcucie.

 

Oto wyniki:

2 miejsce Anna Belmas 14 – 16 lat dziewczęta

2 miejsce Andrzej Lasota 14 – 16 lat chłopcy

4 miejsce Michał Pudełko 14 – 16 lat chłopcy

5 miejsce Patryk Pszonka 14 – 16 lat chłopcy

6 miejsce Kinga Adamek 14 – 16 lat dziewczęta

3 miejsce Magda Stopyra do 13 lat dziewczęta

5 miejsce Tomasz Szałański do 13 lat chłopcy

 

Finalistom życzymy

powodzenia w kolejnym etapie gier

Majowe bieganie w Narolu

Majowe bieganie w Narolu. Po raz dwudziesty dziewiąty dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu lubaczowskiego rywalizowały w biegach ulicami Narola. Drugiego maja ponad stu pięćdziesięciu uczniów, reprezentujących siedem szkół z terenu powiatu lubaczowskiego, walczyło o medale, puchary i nagrody rzeczowe w XXIX Narolskich Biegach Ulicznych.

Naszą szkolę reprezentowało 25 zawodników. Oto wyniki :

Klasy I-II chłopcy

1. miejsce Bartosz Gałka

4.  miejsce Wiktor Wolanin

 Klasy III-IV chłopcy

8 miejsce Roksana Czerwonka

 Klasy V-VI chłopcy

4. miejsce Radosław Kilarski

Gimnazjum chłopcy

2 miejsce Andrzej Lasota

 Gimnazjum dziewczęta

4 miejsce Aneta Adamek

 

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy za walkę